KICSI A BORS, DE ERŐS – EP VÁLOGATÁS #237

Fémforgács

EP sorozatunkban egy újabb globális utazást teszünk az underground metalvilág friss kiadványaiban. Föld bolygónk minden égtájáról érkezett egy-egy remek alkotás, a stílusok – műfajilag – pedig most is igencsak sokrétűek. Egészségetekre!

Spacecorpse

A sci-fi témájú tech-death/metalcore vonalán mozgó Colorado-i Spacecorpse nemrég adta ki második EP-jét Shapeshifter címmel. A 2020 óta tevékenykedő csapat közel 32 perces kislemezére (amit akár debüt-albumnak is nevezhetnénk) öt saját szám, valamint a MetallicaFor Whom the Bell Tolls” feldolgozása került fel. Dalaik elsősorban a ’90-es évek (svéd) melo-death, prog-death, valamint a modernebb groove szaggatott (amerikai) metalcore hatásai érvényesülnek, melyek mellé sötét térbeli textúrák adnak a betétekként használt ambient hatású drone elektronikájukkal. Ez egésznek olyan a hangulata, mint egy a Föld felé száguldó végzetes aszteroida… csak száguld, maga körül mindent rombol, mindehhez pedig ez a három srác egy igencsak brutális, kellően sötét, némileg nyomasztó aurát biztosit. A Metallica feldolgozás is abszolút beleillik az EP koncepciójába, ami a mi univerzumunkon túl játszódik.

Culled

Igen nehéz atmoszférákkal dolgozik zenéjében a kanadai Culled. Stílusuk a doom / grindcore / sludge szentháromságára tehető. Dalaikat hallgatva olyan érzéseim támadnak, mintha csak a Down ultranehéz riffeit, a Napalm Death és a Pig Destroyer szónikus rombolásaival keresztezték volna, amiken eredményeként egy igen csak brutális hibrid, szörnyeteg született meg, amit 2018-as Thin the Herd, Fail to Learn debütáló EP-jük után most másodízben Psycles EP-jükön is újra bemutattak nekünk. Ezek az zord, kakofonikus dallamok mindenféle empátia nélkül felszínre hozzák jelenkorunk társadalmi és politikai problémáját, a hatalmak elnyomó tevékenységét, a  kollektív traumánkat és a médiák álltal sugárzott megfélelmités hangjait.

Goat Semen 

A Goat Semen a dél-amerikai black/death metaléra egyik fenegyereke, akik 2020 óta ontják szentségtelen, istenkáromló, valamint perverz sátánista ódáikat. Ezeknek újabb eposza Fuck Christ EP-jük képében láttak napvilágot a Hells Headbangers kiadásában, akiktől megszokhattuk, hogy csak is minőségi terrort kapunk! Így van ez a perui ördögök új öt dalos förtelmén is, amin minden féle polir nélkül kapjuk az arcunkba a kecskespermát, akarom mondani a nyers és halálos áldást. Ez a vegytiszta, esszenciális feketeség!

Demon Spell

A Demon Spell egy új olasz horror heavy metal banda, amelynek a soraiban a talján metaléra olyan legendás, veterán zenészeket találunk, mint Dario Casabona dobos (Schizo, Sulphur and Mercury, Haunted, Brisen), a legendás doom banda, a Haunted alapító-gitárosa Francesco Baus, valamint Federico Fano énekes és Riccardo Liberti basszusgitáros. Nemrégiben megjelent, négyszámos Evil Nights című debütáló mini-lemezükön csípőből hozzák a King Diamond-szerű rituálékat, valamint a misztikus, hátborzongató sötétség markáns hangulatát. Dalaik fekete riffeiben a pokol tüze lángol, amit énekesük, Fano fejhangon előadott témái még hevesebbre, perzselőbbre izzítanak. Az EP minden King Diamond, Mercyful Fate, Death SS, Satan’s Host, Witch Cross, valamint Evil Invader fanoknak kötelező darab.

Devíare

A szingapúri crust-hardcorepunk banda, a Devíare kétszámos demójával rúgja rá a műfaj hazai rajongóira az ajtót. A demó erős powerviolence / hardcore / hardcore-punk tempókkal zúzza végig közel hatpercnyi játékidejét, ami témáiban a jól bejáratott hétköznapi társadalom-politikai (gazdagok egyre gazdagabbak, a szegények egyre szegényebbek, hogy a világ vezetői szemet hunynak az emberiség elleni bűncselekmények előtt) kérdéseket, észleléseket, valós dolgokat feszegetnek. Rövid, de annál korrektebb bemutatkozás.

Navigáció / Forrás

Ez a cikk(részlet) a(z) Fémforgács nyilvánosan, bárki számára elérhető RSS csatornájából került automatikusan megjelenítésre. A fenti linkre kattintva eredeti helyén és teljes terjedelmében tekinthető meg. A cikk(részlet)-ben megjelenített fotók és egyéb képi anyagok közvetlenül az eredeti forrás tárhelyéről töltődnek be, azok a metalindex.hu szerverére nem kerülnek feltöltésre. Bármilyen szerzői jogi jellegű kifogás esetén kérjük az eredeti forrás megkeresését, akik felelősségel tartoznak az általuk feltöltött és megosztott tartalomért. Kérés esetén természetesen a metalindex.hu azonnal megszakítja a cikk(részlet) átvételét az eredeti forrástól, ha bármilyen okból szerzői jogi problémák merülnek fel.