Fémforgács
E heti EP sorozatunkban két hazai banda is debütál. Mellettük egy igen csak zajos és érdekes drum&bass deathgrind-goregrind projekt, egy alkimista death metal csapat és egy pusztító slam / brutal death banda friss retteneteit hoztuk el nektek.

Vodka for Kids
Bevallom őszintén, eddig nem igazán haraptam rá a Vodka for Kids anyagaira. Igazából nem is tudom, hogy miért nem… pedig dalauk lendületesek, energikusak és pimaszul jók. A pécsi csapat a napokban Álom az élet címmel adta ki legújabb EP-jét, ami egyben az első magyar nyelvű anyaguk is. Az EP-re 5 modern felfogású, a pop-rockba, a post-hardcore és punk rockba ágyazott dal került fel, amik dallamosságuk mellett a fentebb említett lendület és energia faktoraitól robbannak igazán nagyot. Persze jelen van bennük a szenvedő melankólia is, mint pl., Utolsó slukk című dalukban, ami akár simán elmenne egy AWS dalnak is, az ezt követő Minden szar pedig egy Fish! nótaként is simán helyt állna. Ezzel nem azt akarom mondom, hogy most csupán erre a két hazai „ikon” zenei vonalára helyezném az ő zenéjüket, de érintőleges keresztmetszetek érezhetőek a dallamaikban. Minden esetre a zeneileg a modern pop-metal/rock széles mezsgyéjén mozognak, szerencsére igen változatosan.


Liberal Youth
Az idén 30 éves lett a SCHC mozgalom egyik bástyája, a Liberal Youth. A szombathelyi csapat már megalakulása óta hazai hardcore szubkultúra egyik éllovasának számított és mindig is kompromisszumoktól mentes old-school hardcore zenéjükről voltak híresek, amit erősen társadalomkritikus, de mindig pozitív kicsengésű szövegvilággal tálaltak. És teszik ezt továbbra is a nem rég megjelent Első sorból nézheted majd… című vadonatúj EP-jük dalaiban is. A hat dal egy masszívan 100 pontos hardcore őrjöngés, melyeket közel 11 perc alatt darálnak le nekünk. Az EP egyébként Social Free Face-el hamarosan, a tavasz folyamán megjelenő közös 12”split-lemezen fog kijönni hivatalosan. Azt is meghallgatjuk majd.


Hookworm Homicide
A Hookworm Homicide egy pusztító slam / brutal death metal banda Wisconsinból. A banda 2023-as Homicide EP-je óta arra törekedik, hogy az emberi brutalitást a legtökéletesebben mutassa meg és ehhez nem fél átlépni az zenei extrémitás határait sem. Nincs ez másként január végén megjelent negyedik EP-jük, a Violent Nature esetében sem. Öt dalos EP-jükön zsigerien ötvözik az OSDM könyörtelen gyilkolását, a horror groteszk hatásaival, amik az emberi beteg elmeállapot éles kritikáját képviseli. Ez a tökéletes és leplezetlen gonoszság, amit csak 12 percben be lehetett sűríteni.


Tria Prima
A „dallamos” death metal vonalán mozgó Tria Prima soraiban az ukrán metalára olyan nagyágyúit sorakoztatja fel, mint Ruslan Hrytsiuta – ének, gitár (Mankind Wrath) Jury Sinitsky – dob (ex-Drudkh, ex-Blood of Kingu, ex-Lucifugum, Лютомисл, Violent Omen, ex-Mankinhifin Wrath) és Serhii D. D.Bondar – basszusgitár, billentyűs hangszerek (Bestial Invasion, Cosmic Jaguar, Lord Erektus, ex-Violent Omen, ex-Crucifix). A 2024-ben alakult, magát csak Alchemical Death Metalként tituláló trió Three Primes of Alchemy címmel bocsájtotta útjára első EP-jét, amire három saját száma mellett egy Asphyx feldolgozás, a Deathmer is felkerült. Zenéjük alapjait a ’90-es évek death/doom metalja adja, amit kozmikus atmoszférájú, mondhatni a dungeon synth elemeivel színesítenek. Ezek mellett kellően képviseli magát a progresszív metal, valamint a tech-death elemeik is, amik az alkímia és annak különböző formáit rotyogtató boszorkányüstjükben manifesztálódtak. A zenekar jelenleg első albumán dolgozik, ami 2025 második felében terveznek megjelentetni.


Blessed by Vomit
Ti hallottatok már drum&bass deathgrind-goregrind-t? Igen, a brit Blessed by Vomit ebben a műfajban utazik és egy Igors Tihanovs nevű zenész csinálja. Ebből könnyen leszűrhető, hogy egy one-man projektről van szó, amivel emberünk épp, hogy egy féléve izgatja a kedélyeket. Eddig egy single-dalt és négy EP-t adott ki, ezek közül a legutóbbi a Taxed To Death, amire hat tétel került fel valamivel több mint 5 percben. Az egész elsőre egy anyament kalapálásnak hallatszik elsőre, de ha mélyebben belefülelünk, már jönnek is az említett műfaji megnevezések brutálisan darálós harmóniái. Igors, mindezt három basszusgitár és egy dob géppel követi el, amin mellé bizarr ipari zaj hatás is társul. Nem épp egy hétköznapi zenei élmény, amit kapunk tőle. Sokaknak meglehetősen megosztó is lesz.
