Haverock Közösség
Burning Sun – Wake of Ashes 2023
Mint azt már a hónap elején hírül adtuk a hazai power metal egén új csillag tűnt fel, mely nem más, mint Papi Zoltán által életre hívott projekt, a Burning Sun. A csapatot elsősorban Zoltán és Pancho Ireland alkotja. A lemezen olyan nemzetközi előadók tűnnek fel, mint Alessio Perardi, Cederick Forsberg, Kulcsár Edmond, Alena Krákorová, Barabás Róbert.
A július 31.- én napvilágot látott lemez borítóját Papi Zoli elképzelése alapján, Alan Lathwell festette, aki többek között a Blazon Stone, Iron Kingdom stb. zenekaroknak is készített borítót.
A lemez hangzásvilágát a ’90- es évek power metal-ja ihlette, mint pl. Halloween, Grave Digger. A Wake of Ashes nem egy koncept album, mégis végig kísérhetjük ‘Emaly‘ harcát a gonosz, élőhalott lényekkel, aki a Szent Fény erejével megvédi a Királyságot.
Az album első dala ‘Emaly’ egy igazán pörgős, ámde dallamos szerzemény. Olyan, amilyennek egy első dalnak lennie kell, bemutatva főhősünket, aki Zoli ‘World of Warcraft‘ karaktere. A basszus alapok és a dobok annyira tökéletesen kísérik a zenét, fel sem tűnik, hogy nem élő dobot hallunk. Olyan precizítással bír a keverés, masterelés, hogy le a kalappal Alessio Perardi előtt, aki még a 4., Hundred Lions dalban énekel, és gitározik is.
Na de ne szaladjunk ennyire előre, hiszen a Bend the World visz tovább a maga gyors lendületével, melynek a zenei része Grave Digger– es, ettől olyan zseniális. Visz a lendület, visz a harc szelleme, szinte pillanatok alatt elillan az a 3:40 perc és belecsöppenünk a harmadik, Way of the Paladin nótába. Szövegét tekintve tele van erővel, energiával, melyhez lendületes tempó is párosul. Pancho remek, magas énekhangjával, tökéletes gitártémákkal szinte átéljük ezt az energiát. Ebben a dalban fellelhetünk kicsit lassabb részeket de mit sem veszít a lendületből.
A Hundred Lions érdekessége, hogy a dalt Alessio Perardi, az olasz Airborn zenekar vezetője is és ennek az albumnak a hangmérnöke- énekelte fel és gitározta. A dalban ‘Emaly‘ a Szent Fény erejével felveszi a kesztyűt az élőhalottakkal, megspékelve lendületes gitárriffekkel, gitárszólókkal, tökéletes basszus alappal.
A Templar’s Verdict Grave Digger nyomait hordozza, igazi menetelős power metal dalocska már-már némi thrash keménységgel. Ez a dal a kedvencem.
Golden Wings elején érzem a lendületet, mely a refrénnél kicsit alább hagy. A gitárszólók nagyon jól megírtak, akár a dobtémák.
Majd jön az ugyancsak gyors, pörgős Darkfang Keep, amely egy kastély, ahová főhősünk megérkezik és a dal elején üdvözlik is. Nagyon eltalált dal a dallamát és a refrén tekintetében is. Nem megy ki az ember fejéből.
A lemez záró dala, az Under the Burning Sun a leghosszabb, a maga 5.53 percével, melyet különlegessé tesz Alena Krákorova női vokálja. A dal mondanivalója azt sugallja, hogy le kell győznünk a bennünk rejlő félelmet. Mindezen mondanivalót fülbemászó dallamokkal, hömpölygő gitárfolyamokkal, mennydörgő basszus riffekkel elevenítette meg a Burning Sun.
https://open.spotify.com/