Manowar – Három részben jelenik meg az új album, az első felvonás már március 29-én elérhető lesz

Még tavaly, október végén röppent fel a hír, mely szerint a Manowar gitárosánál, Karl Logannél gyermekeket ábrázoló pornográf fotókat találtak, és emiatt már augusztus 9-én letartóztatták az észak-karolinai Charlotte-ban. Az 53 éves gitáros ellen vádat is emeltek hat rendbeli bűncselekmény miatt, amelynek neve hivatalosan kiskorúak kizsákmányolása. Mivel Logan kifizette a 35 ezer dolláros óvadékot, így szabadlábon védekezhet, azonban így sem vehet részt a Manowar jelenleg is zajló, Final Battle elnevezésű búcsúturnéján.

Így aztán a turné következő állomásán, február 25-én Tel Avivban, már E.V. Martel volt a Manowar gitárosa, így ő sorakozik fel Eric Adams énekes, Joey DeMaio basszer és a 2017 óta a bulikon doboló brazil Marcus Castellani mellé a színpadon. E.V. Martelről annyit érdemes tudni, hogy 8 éves kora óta zenél, fanatikus Manowar rajongó és már évek óta zenél egy Manowar tribute csapatban (akárcsak a brazil dobos, Marcus Castellani).

A letartóztatott Karl Logan 1994-ben lett a Manowar gitárosa, David Shankle utódja.

Nemrég az orosz TASZSZ hírügynökségnek nyilatkozott Joey DeMaio, a Manowar főnöke, aki elmondta, hogy a korábban beígért új albumuk három részletben jelenik meg. A The Final Battle I EP, vagyis az új anyag első része már március 29-én kapható lesz a frankfurti koncerten, a merch-pultnál. A CD azonban csak május 30-án kerül majd a boltokba, és onnantól lesz majd digitális verzió (Amazon, Google Play) is.

Mindezzel választ adott arra is, hogy miért ’The Final Battle’ a jelenleg is futó turné neve, amit korábban – mostani nyilatkozatának ellenére – a banda az utolsó turnéjának nevezett meg. Joey DeMaio azt is elmondta az orosz hírügynökségnek, hogy a lemezcímnek nem szabad összezavarnia a rajongókat, ez a turné nem “búcsúturné”. Azt azonban elismerte, hogy a csapatnak szünetre van szüksége, azután pedig kevesebb koncert lesz, mint most, azok viszont ‘nagyobbak és őrültebbek” lesznek.

The Final Battle World Tour 2019

Mon, February 25, 2019 – Hangar 11 – Tel Aviv, Israel
Fri, Mar 1, 2019 – Expo Center – Novosibirsk, Russia
Sun, Mar 3, 2019 – Fetisov Arena – Vladivostok, Russia
Tue, Mar 5, 2019 – Erofey Arena – Khabarovsk, Russia
Thu, Mar 7, 2019 – Teleclub – Yekaterinburg, Russia
Sun, Mar 10, 2019 – MTL Arena – Samara, Russia
Tue, Mar 12, 2019 – Yubileyny Sports Palace – St. Petersburg, Russia
Thu, Mar 14, 2019 – VTB Dynamo Arena – Moscow, Russia
Sat, Mar 16, 2019 – KSK Express – Rostov-on-Don, Russia
Mon, Mar 18, 2019 – DS Olymp – Krasnodar, Russia
Thu, Mar 21, 2019 – Sports Palace – Kiev, Ukraine

Sat, Mar 23, 2019 – Sports Palace – Minsk, Belarus
Mon, Mar 25, 2019 – Hala Vodova – Brno, Czech Republic
Tue, Mar 26, 2019 – Ostravar Arena – Ostrava, Czech Republic
Fri, March 29, 2019 – Jahrhunderthalle – Frankfurt, Germany
Sat, March 30, 2019 – Westfalenhalle 1 – Dortmund, Germany
Mon, April 1, 2019 – Valby-Hallen – Copenhagen, Denmark
Wed, April 3, 2019 – Velodrom – Berlin, Germany
Fri, April 5, 2019 – Hanns-Martin-Schleyer-Halle – Stuttgart, Germany (rescheduled date)
Sat, April 6, 2019 – Zenith – Munich, Germany
Tue, April 9, 2019 – Scandic Scene – Hamar, Norway
Fri, April 12, 2019 – Konserthuset – Stavanger, Norway
Sat, April 13, 2019 – USF Verftet – Bergen, Norway
Tue, April 16, 2019 – Kulturhuset – Longyearbyen, Norway
Fri, April 19, 2019 – O2 Academy – Birmingham, England
Sat, April 20, 2019 – O2 Academy – Birmingham, England
Sat, June 8, 2019 – Hallenstadion – Zurich, Switzerland
Fri, June 14, 2019 – Plateia Nerou – Athens, Greece
Sun, June 16, 2019 – Arena Armeec – Sofia, Bulgaria
Fri, June 21, 2019 – Hellfest – Clisson, France
Sat, July 20, 2019 – Maçka Küçükçiftlik Park – Istanbul, Turkey

Navigáció / Forrás

Ez a cikk(részlet) a(z) Rockvilág.hu online rockmagazin nyilvánosan, bárki számára elérhető RSS csatornájából került automatikusan megjelenítésre. A fenti linkre kattintva eredeti helyén és teljes terjedelmében tekinthető meg. A cikk(részlet)-ben megjelenített fotók és egyéb képi anyagok közvetlenül az eredeti forrás tárhelyéről töltődnek be, azok a metalindex.hu szerverére nem kerülnek feltöltésre. Bármilyen szerzői jogi jellegű kifogás esetén kérjük az eredeti forrás megkeresését, akik felelősségel tartoznak az általuk feltöltött és megosztott tartalomért. Kérés esetén természetesen a metalindex.hu azonnal megszakítja a cikk(részlet) átvételét az eredeti forrástól, ha bármilyen okból szerzői jogi problémák merülnek fel.

Szólj hozzá!